moreno27daniel moreno27daniel
  • 23-09-2021
  • Spanish
contestada

roberto compro 4kg de azucar a 15.75 cada uno

Respuesta :

freesenatalie69 freesenatalie69
  • 23-09-2021

Answer:

cuesta 3.94 por 1kg

Explanation:

15.75/4=3.9375

Answer Link

Otras preguntas

Samara has an assignment to conduct a survey. She wants to find out what students like to do after school. She asks the first 10 people she sees in her Book Cl
which initiative helps manage energy costs for families
Find the absolute maximum and minimum of f on the interval [0,3], f(x)= x^3-4x^2+7x
"Fourscore and seven years ago our fathers brought forth on this continent a new nation, conceived in liberty and dedicated to the proposition that all men are
In the short story “The Tall Woman and Her Short Husband” what do you think the author is trying to say about being “normal”? Furthermore, who or what do you th
Hiking up a mountain, you notice that the air temperature
Write the equation of a line going through the point (-3,5) that is parallel to the line 2x+y=-8
Explain how dilations and functions are related?
Darla and Mary shared a cash prize in the radio 4:5. Together they won a total of $54. Make a tape diagram to determine how much Mary won.
I avoid watching news channels. News _________ never been my area of interest. Which word should be used to appropriately fill the blank? A. has B. have C. is