aidenfink aidenfink
  • 22-09-2021
  • Mathematics
contestada

Linette bought apples at $1.74 per pound. If she bought 5 pounds of apples, how
much did she pay?

Respuesta :

edicc edicc
  • 22-09-2021
She paid $8.70

$1.74 x 5= $8.70
Answer Link
myf19062 myf19062
  • 22-09-2021

Answer:

$8.70

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the relationship between the buildup of electons and the sudden flow of electrons from one charged object to another?
How do katniss and rue communicate when they are apart in the arena​
What are 4 ways plants respond to their environment?
Which of the following was true in the 1800s A: women were allowed to go only to state colleges and universities B: woman were expected to keep quiet in public
I need help this homework
What should you do when you encounter a new type of terrain while running or speed walking? A.)Speed up and lean forward. B.)Lengthen your stride or jump over i
1.An electrician cut 5 1/2 feet of wire into three equal sections. After cutting, how long was each piece? 2.Pete mixed 4 1/6 cups of popcorn with 3 5/6 cups of
Subtract [4 -4 -2] - [4 -3 5]
Match the countries with the type of economy
A doctor wrote a prescription stating, “8 mg tab qd.” Which describes what the patient is supposed to do?