gigiop gigiop
  • 21-09-2021
  • Mathematics
contestada


Mrs. Jones spend $15 of 12 bottles of water. How much did Mrs. Jones spend on one bottle

Respuesta :

aliogaili5
aliogaili5 aliogaili5
  • 21-09-2021

Divide 15/12. You'll get 1.25. (mark brainliest if u want to ty)

Answer Link
mariajbanco mariajbanco
  • 21-09-2021

Answer:

$1.25

Step-by-step explanation:

15 divided by 12 = $1.25

Answer Link

Otras preguntas

Find the value of y. Question 18 options: A) 9.850 B) 18.610 C) 65.825 D) 124.365
heres one more question for today
PLEASE HURRY I WILL GIVE BRAINLEIST 6x−7=2x+13 Rent-A-Tent rents party tents for a flat fee of $365 plus $125 a day. Capital Rentals rents party tents for a fl
Can anyone help me with this?
In 1991. for a short time, Iraq invaded Kuwait and seized its oil fields. During that time, what impact, if any, did the invasion have on Iraq's production poss
Find the area of a circle with radius 6 in. Use the value 3.14 forn, and do not round your answer. Be sure to include the correct unit in your answer.
(HELP ASAP) Horace Mann believed that education was the key to wealth and economic opportunity. O True O False
MATH 20 POINTS HELP PLZ :)
What is the value for 5x = x+x+x+x+x
20 POINTS. In The First Men in the Moon, Mr. Bedford and Mr. Cavor risk their lives to discover if travel to the moon is possible. Think about a time you took a