kristinegroves34 kristinegroves34
  • 21-09-2021
  • Mathematics
contestada

Jackson was selling cups of lemonade for a school football fundraiser. On Saturday, he sold a total of 26 cups.

Respuesta :

Azayahskannal3 Azayahskannal3
  • 23-09-2021

Answer:

how much did he sell them for

because what ever it it just do 26x__

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is the most appropriate unit to describe the rate at which people are entering a theme park? (2 points) Hours per person, because the
What is 36/93 as a decimal
What is the only hemisphere and watch Antarctica has no land
what is the sum of the largest and smallest prime factors of 990
3.5 hours; $10 What is the unit rate per hour?
Which does not contain a run-on sentence? a. The Southern Cross was important to the aboriginal people, who believed the pattern of the stars was of a wedge-tai
The fastest human has ever run is 27 mph how many miles per minute did the human run
People are not subject to any nation or government
Is borax solution(water and borax) a suspension or a mechanical mixture?
each of 15 students will give a 1 1/2 minute speech in english class. how long will it take to give the speeches