pellotperezmariet pellotperezmariet
  • 25-08-2021
  • Mathematics
contestada

You buy butter for $4 per pound You need 4oz of butter for your formula How much does the butter for 1 portion cost?

Respuesta :

iiyumi iiyumi
  • 25-08-2021
2 I think :) hope this helped
Answer Link

Otras preguntas

1/2(4a+10b) = c      solve for b
the secret number has a 7 in the ones place. the tens number is an odd number
What was the effect of The Greeks revolt against the Ottoman Turks?
why did farming villages develop?
What is the prime factorization of the number 25
why would some american colonists have wanted to support britain despite the harsh policies britain invoked?
When did Felipe VI become King in Spain?
Which power involves the authority to interpret the laws and to settle disputes between members of society?
P=(a+b) solve for aHow to solve a from this formulaa
Which animal whose horn-the shofar-was the original source of the trumpet blown in Temple times?