orioncest
orioncest orioncest
  • 23-07-2021
  • Mathematics
contestada

The sweet shop sells licorice at $9.40 per kg. How much would 250g of licorice cost?

Respuesta :

zeinab60 zeinab60
  • 23-07-2021
Answer:2,350$


9.40 x 250=2350
Answer Link
choatnyalat choatnyalat
  • 23-07-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

1kg=1000

Answer Link

Otras preguntas

On March 12, Medical Waste Services provides services on account to Grace Hospital for $9,100, terms 2/10, n/30. Grace pays for those services on March 20. Requ
El correo en la actualidad es un servicio público muy necesario. Para ayudar al buen funcionamento de éste, es conveniente que el usario anote con exactitud nom
Sink and Tap Inc. is looking at a 4-year project for making taps. Initial investment in equipment will be $754,000. Each unit will be sold for $230. Annual fixe
: Explain why testing can only detect the presence of errors, not their absence?
How can symbols confirm or clarify themes?A.They can serve as features of a theme.B.They can serve as a source of visual interest.C.They can serve as devices to
Suppose tossing a coin 8 times represents the 8 cups of tea, heads represents a correct identification of what was poured first, tea or milk, and tails represen
who is the president of the United States​
WILL GIVE BRAINLEST AND 40 POINTS! So he spoke, and balanced the spear far shadowed, and threw it; but glorious Hektor kept his eyes on him, and avoided it, for
........................
Question 17(Multiple Choice Worth 2 points) A scientist measures the rate of a reaction between two liquids. Then, he performs the reaction again, adding solid