alymaya98
alymaya98 alymaya98
  • 25-06-2021
  • Mathematics
contestada

The total cost T varies directly with the number of kilograms A of apples purchased. Apples cost $1.15 per kilogram. Th
True
False

Relax

Respuesta :

jshshdhsgdhshdhdhshs
jshshdhsgdhshdhdhshs jshshdhsgdhshdhdhshs
  • 26-06-2021

The total cost T varies directly with the number of kilograms A of apples purchased. Apples cost $1.15 per kilogram.

True

False☑️

Answer Link

Otras preguntas

. During a phase change, mass (3 points) stays the same increases decreases increases, then decreases
Where is the oldest university in europe?
what is a linear function​
15. Look at the U-shaped body of water in the image. What's this body of water called? A. An oxbow lake B. A kettle lake C. A meander D. A delta
Please can somebody help please
How many justices does the supreme court have?
What is the literary significance of Santiago's dialogue about DiMaggio? A. foreshadowing B. supporting evidence C. symbolic D. descriptive language
HELLPPP MEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
GUESS WHAT??? I'LL MAKE YOU BRAINLIEST!!!! PLEASE ANSWER THIS FASTTTTT Which astronomer supported the belief that Earth was at the center of the universe, while
Which movement decreases the angle between articulating bones?