kaydenhale kaydenhale
  • 26-05-2021
  • Mathematics
contestada

A box of Pop-tarts costs $3.00 for 8. How much per pop-tart?

Respuesta :

xoooxj xoooxj
  • 26-05-2021
it’s $0.375 per pop tart
Answer Link

Otras preguntas

Can someone help factor the expression  y2 + 10xy + 25x2
Which answer is closest to the true value of the expression: (9.1 x 10⁴)(1.1 x10^{-5})(log10^{-13})(1000) (a) 1.3  (b) 13000  (c) -13000  (d) 1.3 x 10^{-11} Can
list the six external parts of a computer system, identify which is the output device and which is the input device?
5 FRIENDS GO OUT TO LUNCH AND ORDER 5 PIZZAS, THE FRIENDS DIVIDED THE PIZZAS EVENLY.FIND HOW MUCH PIZZA EACH FRIEND GOT AS A DECIMAL
Three friends want to drive to the park. park A is 3.4 miles from Jamie's house. park B is 15/8 miles from Jamie's house. which park is closer to Jamies house?
Which of the following best describes the difference between a mixture and a pure substance?
which property is (3+5) times 6 = 3 + (5 times 6)
What is the displacement after 6 seconds when a car is moving at 12m/s and coasts up a hill with a uniform aacceleration of -1.6 m/s^2
Two fifths the cube of a number
Using Subjects and Predicates in a paragraph.Your best friend is on vacation, and you are pet-sitting. Write a paragraph about your experience taking care of yo