8utzuaghic 8utzuaghic
  • 26-05-2021
  • Mathematics
contestada

Dan spent $765.00 on equipment to open a business selling bumitos. He sells the burritos for $3.50 each. The cost of the ingredients to make each burito is $0.75

Respuesta :

Eduardo1296 Eduardo1296
  • 04-06-2021

Answer: 3:50b>765.00+0.75 279 Burritos

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Two blocks are stacked on top of each other on the floor. the friction coefficient is 0.2 between all contacting surfaces. Take this to be both the static and
help me with this please
The daily cost of renting a car is $25 plus $0.35 per mile traveled. If Paul paid $125.80 for a day's rental, how many miles did he travel? A 359 431 B 29 D 288
18 = 3(3x - 6) need some help​
If anyone can answer these I will love you forever (congruence and similarity)​
What is the relationship between rate of change and slope?
Ms. Cardot wants her students to enjoy math. In order to help students associate math with pleasant thoughts, she introduces new manipulatives at the math cente
under which part of the executive branch would Amtrak be classified?
What is tightly coiled DNA called?sporescentriolescell plateschromosomes​
which phrase is most likely to start a description of a scientific theory