samaraf4639
samaraf4639 samaraf4639
  • 26-05-2021
  • Mathematics
contestada

Box A is 12 ounces and cost 1.92 box B is 18 ounces and cost 3.42 which box will give Micah more for her money and by how much?

Respuesta :

yunseoko0103
yunseoko0103 yunseoko0103
  • 26-05-2021

Answer:

box b 0.03

Step-by-step explanation:

i divided and got 1 ounces each

Ver imagen yunseoko0103
Answer Link

Otras preguntas

How was the multiplication table of the Qin dynasty? Explain to a sixth grader.
Assume Sarah is a cash-method, calendar-year taxpayer, and she is considering making the following cash payments related to her business. Calculate the after-ta
To assist your client in mitigating risk, while accepting a reasonable level of risk, what would you advise your client to do? (Select all that apply.) a. Searc
I need help please and thank you
A rope is attached to a block. The rope pulls on the block with a force of 240 N, at an angle of 40 degrees to the horizontal (this force is equal to the tensio
.hockey ball of mass 200 gram travelling at 10 install buyhatke ST casset ​
Describe how Philip II takes control of Greece
I need help on this one please
1. Why were miners called forty-niners?
Which Washington industry grew during World War 2 A) aircraft production B) aluminum production C) all of the above D) shipbuilding