sebastmoore0717 sebastmoore0717
  • 24-05-2021
  • Mathematics
contestada

20 ounce sodas cost 4 for $5. How much does each soda cost?

Respuesta :

pozzamina pozzamina
  • 24-05-2021
I think 1.99?
I have no idea but I think it’s that
Answer Link

Otras preguntas

how were the experiences of jamestown settlers and pilgrims different
On Election Day, voters for president are really voting for...? A) speaker of the house B) president C) electors D) senators
How does the phrase "the mellow gleam of the musing moon” contribute to the poem’s meaning? It uses personification to convey that nature imparts joy and wisdom
HELP PLEASE!!!! Ms.Yamato's gross pay is $2644 her deductions total $548.30 what percent of her gross pay is take home pay? A)84% B)79% C)21% D)18%
1,092 flowers are arranged into 26 vases, with the same number of flowers in each vase. How many flowers would be needed to fill 130 such cases?
Is there a symbol in this song? Yeah(x7)Oh so we came a long way From the darkest night Still I don’t wanna fight you no more, I’m so tired Oh So we came a long
What was the Christian vision of the world based on Genesis
A friend tells you she is having trouble sleeping and feels really stressed. What lifestyle change would you suggest to reduce these problems?
Spencer has 1/3 pound bag of nuts. He divides the nuts equally into 4 bags. What fraction of a pound of nuts is in each bag?
Need help with fraction problem 7/5+6/8