fjienfkwrg
fjienfkwrg fjienfkwrg
  • 23-05-2021
  • Mathematics
contestada

ummm help ig please................

ummm help ig please class=

Respuesta :

Onceuponatime80
Onceuponatime80 Onceuponatime80
  • 23-05-2021

Answer:

Cost of 500 g of standard pack = € 7.50

Cost of 1 g of standard pack = 7.50/500

Cost of 100 g of standard pack = 7.50/500 ×100

= 7.50/5

= € 1.50

Hope it helps uh dear

Answer Link

Otras preguntas

round 578.683 m and 47.3333
WHAT IS THE MOST IMPORTANT SOURCE OF LAW IN THE UNITED STATES?
What did you learn about working in a group from this project that you will carry into your next group experience
PLEASE HELP ME Suppose you will perform a test to determine whether there is sufficient evidence to support a claim of a linear correlation between two variable
explain how cyber bullying of members of the LBGTQIA2S+ Community could cause phycological harm to them​
f(x)=x³+x²-kx+2a) if f(x)=-2b) if k= -1​plizzz i want it for like 2 hours
[Then mother noticed that two children who are watching the game are sick and coughing.She told her son to keep distance from those children to avoid getting si
land should be given to the rightfully owners?​
• Packaging of a product can cost a lot of money. Can you design the cheapest package? • Your task is to decide on the most cost effective and efficient way to
describe psicológicamente el personaje principal y personaje antagónico de la casa de muñecas