txijahh
txijahh txijahh
  • 23-05-2021
  • Mathematics
contestada

2) Bulk Barn sells salted peanuts for $9.60/kg. Approximately how much would 250g cost?
[2]

Respuesta :

summaiaah
summaiaah summaiaah
  • 23-05-2021
This is the formul you can go ahead with this
16 ounces per pound
18 ounces
​
=1.125 pounds
Answer Link

Otras preguntas

The complement of an angle is 15 more than twice angle find the angle at it’s complement
HELP IT QUITE EASY I JUST BAD AT THIS TYPE OF ENGLISH Many sports have gained the reputation of being extreme because they have been modified from their origin
What is business economy
A 56.0 kg box hangs from a rope. what is the tension in the rope if: the box has vy = 5.30 m/s and is speeding up at 5.10 m/s2 ? the y axis points upward.
Jerry climbed 210 feet in elevation. he want down 300 feet. what integer represents his toal changes in elevation.
Read the passage and answer the question that follows: Despite our best efforts as parents, we will always make mistakes in raising our children. It's inevitabl
Why do you think ethnocentrism tends to encourage discrimination?
Lamar and chandra recently got married and have been discussing how long they could wait to have children. based upon the text, at what age, statistically speak
you deposit $6,700 in a money market account that pays an annual interest of 3.3% the interest is compounded quarterly how much money will you have after 4 yea
This is the ongoing process of making meaning from the things we experience in our environment or in interaction with others: