missyandy2393 missyandy2393
  • 23-05-2021
  • Mathematics
contestada

Jill bought 2.6 pounds of chicken. If the chicken cost $3.85 per pound, how much did Jill pay for the chicken

Respuesta :

kenna2408
kenna2408 kenna2408
  • 23-05-2021
He/She paid 10.01
Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

The Senate power of advice and consent does not apply to A. executive orders. B. federal judges. C. ambassadors. D. the chief justice.
what is the name given to a large body of of salt water that is smaller then an ocean
Split 1hr 20mins into the ratio 1:4
Marc y uses 1 bottle of blue paint, 2 bottles of yellow paint, and 1 bottle of red paint for one painting. how many bottles will she need to make of the same p
A marble factory produces marbles that weigh 10 grams apiece. The standard deviation of the weight of a bag of 100 marbles is 20 grams. You buy a bag of 100 mar
Calculează dublul triplului lui 122.
Society is always taken by surprise at any new example of common sense
Please, someone PLEASE help me? Add -2/3n + 7/3
When substances are formed that are different from the starting substances, a physical change has occurred. True False
Argumentare că textul "Popa Tanda" este o nuvelă. Vă rog