yucki666
yucki666 yucki666
  • 21-05-2021
  • Mathematics
contestada

Brocolli cost $3.36 a pound at the market. If Marisa
bought 2.5 pounds, what was the cost?

Respuesta :

vanepiolin18 vanepiolin18
  • 21-05-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

8.4

Answer Link
ImVeryfat ImVeryfat
  • 21-05-2021

Answer:

$8.4

Step-by-step explanation:

[tex]3.36*2.5[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

“As a long and violent abuse of power is generally the means of calling the right of it in question, (and in matters too which might never have been thought of,
Which of the following most accurately summarizes the results of outcome research on different forms of psychotherapy? A. Various forms of psychotherapy are so
Explain why slavery was important to the southern colonies but not so important to the northern colonies
Loren and Julie have different part-time jobs after school. They are both paid at a constant rate of dollars per hour. The tables bellow show Loren and Julie’s
Some archaic language ...?
2. What is wrong with the argument in the passage below? New York City's stop-and-frisk policy should be retained because it has been extremely useful in fighti
Two students use different methods to solve this multiplication problem: 2/5 x -15 5/8
The amount of matter in an object is called _____. gravity mass volume weight
The process that involves using glucose and oxygen to produce energy, carbon dioxide, water is called ​
what bmakes a planet terrestrial planet? A.) is closest to the sun B.) lacks rings C.) Has few, if any moons D.) Primarily composed of rock and metal