restrepo19
restrepo19 restrepo19
  • 26-04-2021
  • Mathematics
contestada

Jeanie bought 5 pounds of apples for $5.50. How much do the apples cost per pound?

$0.55
$1.10
$1.05
$1.00

Respuesta :

micheltheking866 micheltheking866
  • 28-04-2021

Answer:$1.10

Step-by-step explanation:n/A

Answer Link
bryanna071205
bryanna071205 bryanna071205
  • 15-08-2022

Answer: $1.10

Step-by-step explanation:

took the test

Ver imagen bryanna071205
Answer Link

Otras preguntas

A youth chorus has 30 members. There are 14 boys in the chorus. What is the ratio of boys to girls in simplest form? A.7/15 B.8/15 C.7/8 D.8/7
A dual monarchy means two monarchs serve alternately. True False
Earth’s rotation causes surface currents in the Northern Hemisphere to A) curve clockwise B) move in straight lines. C) curve counterclockwise. D) move in di
what is 2.93 as a mixed number in simplest form
4y+x+9 well its making me wrote 20 charcters sooooooooooo
factoring by grouping how do i solve it 8r^3-64^2+r-8
what are scientists who study the weather called
A suffix for snow in English
HELP PLEASE!!!! BLUEFLOWER3 HALP
tentukan himpunan penyelesaian dari persamaan berikut: 3y+15=5y-1