donharry870
donharry870 donharry870
  • 24-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of coffee costs $y, what will be the cost of four jars of coffee​

Respuesta :

grubbev
grubbev grubbev
  • 24-04-2021
4 jars of coffee is going to cost 4 times $4
Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-04-2021

Answer:

hi

Step-by-step explanation:

i think so

if one jar of coffee costs y$ then 4 jars of coffee costs

4y$

have a nice day

Answer Link

Otras preguntas

People with same qualities or position that you have a. Folks b. Family c. Peers d. Parents
how to multiply mixed numbers by whole numbers
Round 593,204 to the nearest thousand
Before purchasing home gym equipment, it's important to assess your dedication to its use.
singapore is located on what peninsula
what college hockey player was assaulted on the ice in early 2009, resulting in the suspension of two michigan state university players?
if you spend an eight-part spinner numbered from 1 to 8 and flip a coin what is the probability that you will get a number less than 3 and Tails
Which statement accurately describes the Hundred Years' War? A. Armor and chain mail proved to be invincible in close combat. B. Infantrymen wielding pik
Which statement should be revised for a more formal tone? A Poseidon, god of the sea, and Athena, goddess of war, fought for the city of Athens. B Poseidon
What's 17/12 as a mixed number