Jaidahicks2915 Jaidahicks2915
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

Jenna bought some rope for a project. The rope cost $3.50 per meter. She bought 432 centimeters of ropehow much did jenn pay for the rope

Respuesta :

sophialona14 sophialona14
  • 23-04-2021

Answer:

1 meter= 100 cm

432cm/100=4.32 cm

$3.50*4.32=$15.12

the total cost is: $15.12

Step-by-step explanation:

Answer Link
majorcorndog
majorcorndog majorcorndog
  • 30-04-2021

Answer:

15.12

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A young man was referred to a neurosurgeon after his frequent bouts of aggression could not be explained or controlled. Sophisticated diagnostic tests found an
How often should you review your credit report
Solve the following fractional inequality: 2/(x-2) ≤ x-1
The graph on the left represents a system of equations. How can the solution be located?
what is the exposition for the nightmare before christmas
What is 10,000 more than 30,000+3,000+600+60+5
A Tropical Rain Forest biome is normally limited to low altitudes near the equator. True False
Can someone give an explaination on PEDMAS? How to do it, what it means.
For which year is the mean the BEST measure of central tendency?
is the correct way to evaluate f(15) for the function f(x)=2(x+3)