pbarnett768 pbarnett768
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of a granola bar if 8 granola bars cost $4.16

Respuesta :

chopper006
chopper006 chopper006
  • 23-04-2021

Answer:

divide 8 by 4.16

Step-by-step explanation:

Answer Link
madisonthomas7002
madisonthomas7002 madisonthomas7002
  • 23-04-2021

Answer:

52 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which word is a synonym of inherent?
Which of the following lists includes only organisms composed of cells?.
why is the supreme court called as the court of the decision​
At a school with 100 students, 40 students are taking Arabic, 35 Bulgarian, and 25 Chinese. Twenty five students take only Arabic, 22 take only Bulgarian, and 1
Please select the word from the list that best fits the definition Preserved animal tracks are called ______ fossils.
You need eye drops for your dry eyes. You brought only a few dollars with you to the store. Which is the best method of choosing the right eye drops to buy for
The terminal side of an angle θ in standard position passes through the point (3, 1). Calculate the exact values of the six trig functions for angle θ.
What is sole proprietorship -;-. ?????????????¿?????????¿?¿¿¿¿?????????…?????¿????????¿?????????????????​
Can you guys give me the answer i will give you 60 points please help me give me the answer for each box please im begging you this is part of my grade please
i don’t know what i’m doing lol