Respuesta :

tdas

Answer:

$4.80

Step-by-step explanation:

Answer:

$4.80

Step-by-step explanation:

To get the price of one can, we divide 3 by 5

After doing this, we find one can costs $0.60

0.6 · 8 = $4.80