MarissaSanchez5912 MarissaSanchez5912
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

Miss Johnson bought a roast that weighed 6lb. 4oz. What was the total cost of the roast if the cost per pound was $4.48.

Respuesta :

naturelover918394 naturelover918394
  • 23-04-2021

Answer:

26.88$

Hope this helps :))

Answer Link

Otras preguntas

Choose the answer that is the most effective substitute for the underlined part of the sentence. If no substitute is necessary choose 'Leave as is (picture of a
4. Solve the word problem using the interest tableand the Annual Payroll Period table.Connie invested $3,250 in a regular savings account thatpaid compound inte
How many 4-letter passords can be made using the letters A thought Z if... a) Repetition of letters is allowed? b) Repetition of letters is not allowed?
New York City covers an area of 302.6 square miles. There are 8.54 million people living in New York City. Los Angeles has an area of 503 square miles and has a
12. I must admit _not my first choice! o they're o their o there
What is the muscle focus when performing the neck stretch
Two collective nouns are _____ and _____. men group herd
plz helppppp asap (WILL GIVE BRAINLIEST AND 50 POINTS) Study the political cartoon. Which statement best describes the image? Andrew Jackson was a kind preside
Abby has chosen to introduce her analysis of the setting of To Kill a Mockingbird through visual media and has found a website with photos of an advertisement f
Visit any job portal and find 3 job listings for Mexico written in Spanish. Try to interpret as much of the ads as you can before you use an online dictionary o