lebohangndlovu659 lebohangndlovu659
  • 22-04-2021
  • Mathematics
contestada

lf oil costs $95 per barrel and $1 =R8. How much does a barrel cost in rands?.​

Respuesta :

aaliyahheadde
aaliyahheadde aaliyahheadde
  • 22-04-2021

Answer:

R760

Step-by-step explanation:

If $1 is equivalent to R8 and the total oil costs $95 you must multiply 8x95. This leaves you with an answer of R760

Answer Link

Otras preguntas

The U.S. armed forces were desegregated during: A. the Kennedy administration, . B. the Vietnam War. C. World War II. O D. the Truman administration.
Write a rule for the nth term of the geometric sequence for which a1=11 and a4=88
Help! I will give brainliest!!!
Choose the correct answer: 1- Hassan spends his free time more 2) effect b) effective ; My father shouted at me. 3, angrily b. angry ;Although he is 70 years ol
The were a political group that took power in Russia following the rule of Nicholas II. A. Romanovs B. Bolsheviks C. Godunovs
Delia earns $10.50 per hour working at a restaurant. On Friday she spent 1 3/4 hours cleaning, 2 1/3 hours doing paperwork, and , 1 hours serving customers. Wha
Why do neurologists need to also know the other body systems?
compare the age of sea-floor rock near mid-ocean ridges and near trenches. Cite evidence to explain these patterns. ​
The first medical encyclopedia was written by an Arab scholar.
Quiz “Uber for Kids” Newsela