sophiacarrillo09 sophiacarrillo09
  • 22-04-2021
  • Mathematics
contestada

For the GJW Clean Up event, Ms. Baran spent $37.95 on 23 packets of hand wipes for
her team of volunteers. What was the price of each packet think unit rate/price)?
Pls I need help on this quick

Respuesta :

thatoneguy43 thatoneguy43
  • 22-04-2021
1.65 dollars for each packet
Answer Link

Otras preguntas

Anyone help please I need it
Help anyone can help me do this question,I will mark brainlest.​
The triangles are similar, find y
Two linear equations are shown. A coordinate grid with 2 lines. The first line is labeled y equals StartFraction one-third EndFraction x plus 2 and passes throu
Can someone tell me how to solve this question?
Why earth is called unique planet
Find the numerical value of the area under the normal curve given the following information: NOT between -0.79 and 0.99 standard deviations enter your answer as
Submit Test Previous 3 Next → Early Humans and the Neolithic Revolution: Mastery Test 3 Select the correct answer. What factor led civilizations to develop a di
balanced chemical equation:Copper( ii) oxide solid +dilute sulphuric acid​
D. He no longer thinks about her.