michellefalcon82 michellefalcon82
  • 22-04-2021
  • Mathematics
contestada

A 7-pack of ice cream bars costs $3.36. What is the unit price?

Respuesta :

johnclena johnclena
  • 22-04-2021

Answer:

$0.48

Step-by-step explanation:

3.36/7=0.48

Answer Link

Otras preguntas

What is the main problem in New York?.
Derive the keynesian consumption function equation
What are the factors that you considered in making your decision?.
What social problems are addressed in A Modest Proposal?.
What happens to gravitational potential energy of mass increases?.
Which phrase from the passage best helps the reader to identify the passage as a satire Gullivers Travels?.
Perform the following mathematical operation, and report the answer in scientific notation to the correct number of significant figures. 2.500 × 10² / 5.00 × 10
What is the significance of Claudius soliloquy in Act 3 Scene 3?.
What are the 4 types of local government?.
A line with a slope of 7 passes through the points (2,–8) and (4,z). What is the value of z?