718192 718192
  • 22-04-2021
  • Mathematics
contestada

buys 5 apples for 2.60 dollars how much does one apple cost

Respuesta :

astronomyplanets1224
astronomyplanets1224 astronomyplanets1224
  • 22-04-2021

Answer:

One apple cost $0.52.

Step-by-step explanation:

$2.60/5 = $0.52

$0.52 * 5 = $2.60

Answer Link

Otras preguntas

any f.r.e.e g.i.r.l here?????​
A cyclist enters a curve of 30-m radius at a speed of 12 m/s. As the brakes are applied, speed is decreased at a constant rate of 0.5 m/s2. What are the magnitu
lf mike is 13 and leslie is 7 how old will leslie be when mike is 24?
A wheelchair ramp is 20 feet long. It rises 5.1 feet above the ground. What is its angle of inclination (angle of elevation), to the nearest degree​
Out of a salary of Rs 75000, I kept 1/3 as savings. Out of the remaining money, I spend 25 % on food and 40 % on house rent. How much do I spend on food and hou
Thank you so much to whoever answers :) They are two separate questions btw ​
which is the solution of 2cos theta = 2 sin theta for pi ≤ theta ≤ 3 pi THIS IS SO CONFUSING MAN HELP
1. What is an ecosystem and what are it's parts and functions2. What can challenge an ecosystem3. What are the roles of the water and food cycles in an ecosyste
-8/19+(-2)/57 solve.
what do you mean by happiness ???​