AriEddu
AriEddu AriEddu
  • 22-04-2021
  • Mathematics
contestada

Jayden went to the shop and bought and orange juice for $150 and a bun for $90 . He told the shopkeeper he didnt want any coins below $10.00 nor did he want any one hundred dollar notes.

Jaydens Change included?​

Respuesta :

johnny17023 johnny17023
  • 22-04-2021

Answer:

give 300 and get back 60?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Help me lol truly dont know this
[tex]help \: [/tex]define anything..don't spam. ​
Mason collects seashells each year on the family trip to Sanibel Island. He has 90 whelks, which is 37.5% of his collection. The equation 0.375x = 90 where x re
Mason bought 6 loaves of bread and 3 packages of cheese for a total of $27. The cost of a package of cheese is $1.50 more than the cost of a on loaf of bread. W
Simplify the expression:X=0.5 4x + 3​
Three ocean current formed when the west wind drift reaches a continent
answer both questions fast with formulas ??
Find profit%S.P=Rs 319profit=Rs 29​
PLZ HELP ITS DUE TODAY!!! ALSO PLZ EXPLAIN WHY ITS CORRECT!!!!
Write the number 91.823 in fraction expanded form​