jessicahamilton76 jessicahamilton76
  • 21-04-2021
  • Mathematics
contestada

If 60 ounces cost $13.00, how much does one ounce
cost?

Respuesta :

s38806112
s38806112 s38806112
  • 21-04-2021

Answer:

.27

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is THRZ for person
Solve x3 = 1 over 8. 1 over 2 ±1 over 2 1 over 4 ±1 over 4
Solve by the elimination method. Show your work 2x – 5y = 1 3x – 4y = -2
Where does chemiosmosis occur?
Trish has bought a new computer, which she plans to start working on after a week. Since Trish has not used computers in the past, she has asked her friends to
Janelle's doctor warned her that she has extremely high blood pressure, which can lead to a variety of dangerous health problems. Which of the following should
Sentences with errors in parallel structure have A.the same verb tense throughout. B.only one of five key structure words C.conflicting tense and structure. D i
There is a population of Drosophila flies in a small fruit shop Due to sudden mutation, the eye color of some of the flies changes from red to white Red (repres
Why didn’t the Chinese simply stop buying opium
What is the preamble