Seudónimo Seudónimo
  • 21-04-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit cost?

What is the unit cost class=

Respuesta :

rosysunsets rosysunsets
  • 21-04-2021

Answer:

The unit cost is 6

Step-by-step explanation:

Notice how the first point lands on (2,12) and how a "unit cost" is per one unit. So, if you divide 12 by 2, you would get a unit cost of 6.

Answer Link

Otras preguntas

Order the sides of each triangle from shortest to longest
Which is the smallest number 0.9, 0.899 , 0.0999, 0.909, 0.09 , 0.9009
Which of the following might cause a mobility impairment that limits computer use? Select 3 options. a color blindness Odyslexia O neurological issue injury O g
decomposition of mathematical expressions​
Can anyone help me with this? ​
A bike was reduced by 20% in a sale. If its sale price was £520, what was its original price?
How did invasions affect the Kingdom of Kush?
i need to answer 13 of them
What type of insurance plan assist patients who had an accident or sustained an injury at work
The answers please to each question