carlover1
carlover1 carlover1
  • 22-11-2016
  • Mathematics
contestada

three apples and two bananas cost 2.00. four apples and four bananas cost 3.00. what is the cost of one apple?
HELP PLS

a)1

b)0.75

c)0.50

d)0.25

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-11-2016
50 cents is the answer :)
Answer Link

Otras preguntas

what would be the formula for do diphosphorus pentoxide
each letter represents a question answer
an arrow is moving at 35 m/s and travels for 5 seconds. how far did the arrow travel?
Why does 0.25 x 0.4 have a one decimal place in the product
Consider the equilibrium HClO3(aq) <----> ClO3-(aq) + H+(aq). If the equilibrium constant Kc is 10.0, and the initial concentration of HClO3 is 1.00 M, ca
The ratio of freshman to sophomores to juniors to seniors in band is 1:2:3:2. If there are a total of 240 students in band, how many are in each grade level?
a wise man once said, 300 reduced by 4 times my age is "64". what is his age?
The environment is considered a non-controllable risk factor. A. True B. False
BRAINLIEST!!PLEASE HELP ME!!1 Jonas was careful about language. Not like his friend, Asher, who talked too fast and mixed things up, scrambling words and phras
what type of company can list and trade shares on the stock exchange?