DeonDuc
DeonDuc DeonDuc
  • 22-11-2016
  • Mathematics
contestada

The cost of 7 scarves is $43.75. What is the unit price?

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-11-2016
the unit price is $6.25 because $43.75 divided by 7 is $6.25
Answer Link
BenBurrito
BenBurrito BenBurrito
  • 22-11-2016
First, you need to divide $43.75 by 7. After that, you'll get $6.25 per scarf. Make sure you show your work on the paper as proof that you did it.
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following materials did the Greeks use in their artwork?Select all correct answers.
i'll be asking a lot of questions because this assignment has like 50 questions PLEASE ANSWER WITHIN THIS HOUR! You and your friend decide to have a road trip.
What is its inverse? F= {5,-1),(4,8),(6,8),(4,9)
someone give me something to write about pleaseeee im a writer
PLEASE HELP FAST (ALL OF THEM PLESE)
can you guys answer this because i dont knowthank you​
Read the sentences from a teenager’s letter. When I met my cabin mates at science camp, I found out they come from various places around the United States, incl
Please help! Steps if possible: If n=31, ¯x (x-bar)=41, and s=12, construct a confidence interval at a 90% confidence level. Assume the data came from a normall
solve pls brainliest
Can someone help me with this please