vrinmotokaa
vrinmotokaa vrinmotokaa
  • 26-03-2021
  • Mathematics
contestada

It costs 3.75 for 5lbs of food for ur puppy

Respuesta :

shewin0617
shewin0617 shewin0617
  • 26-03-2021

Answer:

$0.75

Step-by-step explanation:

3.75 divided by 5= $0.75 for 1 pound of food for the puppy.

Answer Link

Otras preguntas

Point A has coordinates (0,4). Point B has coordinates (1,6). Point C has coordinates (2,0). Find an equation of the line that passes through C and is perpendic
When the Northern Hemisphere is tilted ________the Sun, the sunlight is _________ direct than it is in the Southern Hemisphere. (Select all that apply.)Group of
HURRYYY The diagram shows a cone of the height of 5 cm and a base radius of 12 cm What is the total surface area of the side and base? Use 3.14 as an approxi
Birria is a stew from Mexico Birria is spicy. It is served at celebrations. It is served traditionally. Birria can be eaten in many different ways. Combine thes
I would really appreciate the help on this pass paper question.
What is the perimeter of a triangle? How can you find a triangle's perimeter?​
Lucy is counting by 2s. She starts with the number 2 and stops at the number 50. Which number would Lucy not count? A 11 B 22 C 34 D 48
PLEASE HELP! GRAPH THE FUNCTION
Consider the following expression 5(7a+2)(1+6) Select all of the true statements below.
If there were no lynx controlling the snowshoe hare population, what would eventually happen to the population of the snowshoe hares and the grasses that the sn