rinmotokaa
rinmotokaa rinmotokaa
  • 26-03-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $3.75 for 5lbs of food for your puppy. How much is it for 1lb

Respuesta :

alexsandravilla0011
alexsandravilla0011 alexsandravilla0011
  • 26-03-2021
75 cents is for 1lb


I got that answer because I divided 3.75 and 5 and the I got 75 cents
Answer Link

Otras preguntas

In the equation y = kx, if x is doubled, what happens to y? doubles triples quadruples unknown
A _____ is a brief story used to illustrate a point
Which choice correctly lists placed on Lewis and Clark's journey in the correct chronological order? A. St. Louis; Missouri River; Columbia river; Pacific Ocea
Why did new Englanders live so close together
PLEASE HELP!!! NEED CORRECT ANSWER ASAP!!!
How do red blood cells perform glycolysis without mitochondria?
A 12-ounce bottle of shampoo costs $2.79. A 16-ounce bottle of shampoo costs $3.25. Which statement is true? Question 4 options: The 12-ounce bottle is cheaper
What is the missing part of the solution?
will mark brainliest Let f(x)=x2+3x+2 . What is the average rate of change of f(x) from 3 to 6? −12 1/12 −1/12 12
Why did new Englanders live so close together