vrinmotokaa
vrinmotokaa vrinmotokaa
  • 26-03-2021
  • Mathematics
contestada

NUMBER 4: it costs $1.44 for 16 lemons. How much is each lemon?

NUMBER 4 it costs 144 for 16 lemons How much is each lemon class=

Respuesta :

amandachu
amandachu amandachu
  • 26-03-2021
it is 9 cents each lemon
Answer Link
dgeralds88 dgeralds88
  • 26-03-2021
Cross multiply and divide it
Answer Link

Otras preguntas

The first compact microwave ovens were sold in 1960. Everybody didn’t use them until the 1980’s.a. comma b. and c. or d. but e. because which one would be
your body consists of 7/10 water. is more than 1/2 your body water. explain
Can there be more than one point of intersection between the graphs of two linear equations?
How does vinegar affect the growth of a plant?
Why is there no ocean-continent divergence? I need to know I'm just in 6th grade
How would you find the zeros of the function by rewriting the function in intercept form? Ex: y=x^2-12x+32
What was Ramses the second leadership style
What is the gel like substance in a plant and animal cell?
How does vinegar affect the growth of a plant?
what events led to british defeat at saratoga