kevin4tukike
kevin4tukike kevin4tukike
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

Dean Webber purchased 4 smoothies for $19.60. At this price, what is the cost per smoothie?

Respuesta :

cad311
cad311 cad311
  • 25-03-2021
divide four by 19.60
4.9 is the cost per smoothie
Answer Link
Аноним Аноним
  • 25-03-2021

Answer:

$ 4.90 per smoothie

Step-by-step explanation:

The total cost of all of the 4 smoothies is $19.60. So, to find the answer you need to divide 19.60 with 4 and you'll get 4.9 or as dollars $4.90.

Answer Link

Otras preguntas

Can someone please help 14x-4y=-134
simple question to ask but why do you think people succeed?
List four things that are not required to be cited in your writing
you drop a marble ball into a glass filled with water, which results ib 3.75 mL of water being displaced (spilled out). given that the mass of the marble ball i
Any material obtained from the environment to use would be a?
3 1/4 ÷ 2 3/8 = a b/c
What greatest 0.85 or 85/100
The social cognitive theory of hypnosis suggests that ________. hypnosis is essentially an associated state of consciousness. no one can actually be hypnotized.
what are the deepest landforms
Select the correct answer. What does the word sovereign mean? a. attribute b. advantage c. enraged d. supreme