pennywlesser pennywlesser
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

A dozen (12) donuts cost $8.40. What is the cost per donut?

Respuesta :

studentsebastian07 studentsebastian07
  • 25-03-2021
I think the answer is 100.8
Answer Link
ytzelix ytzelix
  • 25-03-2021

Answer:

$0.70 is the cost per donut.

Step-by-step explanation:

Divide the cost (8.40) by 12 uwuwu.

Answer Link

Otras preguntas

Simplify the expression
If you want to cook a chicken that takes four hours and 30 minutes to complete cook all of you are planning dinner for 6:00 PM what time do you need to start co
How much pineapple juice does each bottle contain?
Which polynomial correctly combines the like terms and puts the given polynomial in standard form? –5x3y3 + 8x4y2 – xy5 – 2x2y4 + 8x6 + 3x2y4 – 6xy5 –7xy5 + 5
A sample of an unknown liquid has a volume of 12.0 mL and a mass of 6 g. What is its density? Show your work or explain how you determined this value.
If you get this right I will mark you as a brainliest
Practicing healthy and safe habits to remain free from disease and injury is referred to as
I need help with this :-/
Which characteristics are used to describe air?
it takes 7/3yd of ribbon to make a hair bow. how much ribbon is needed to make a bowl?