nyasiahhh07 nyasiahhh07
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

It cost me $7.15 for 5.5 ounces of candy. How much does it cost per 1 ounce of candy

Respuesta :

sadie100345
sadie100345 sadie100345
  • 25-03-2021
($1.30)
hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is NOT one of the basic functions performed by the nervous system? sensory input integration developmental growth output
Select the correct answer. Which point of view presents the thoughts and feelings of only one character? A. first person B. second person C. third-person omn
Translate these words below to Spanish. When you lose someone you love you gain an angel.
100 pencils cost 7.00 1 pencil cost
Which strategy can help people remain abstinent? Date one-on-one. Choose partners who are older. Ignore what might or might not happen. End a relationship when
Narrowband technologies deliver data at up to a) 64 Kbps b) 128 Kbps c) 256 Kbps d) None of the above
in a ___ individuals all have an equal chance of being selected and all samples have an equal chance of being selected?
There are 92 million people in the Philippines. Its is estimated that 33,120,000 people in the Philippines smoke cigarettes. Find the percent of the population
The following drug reference book is written specifically for medical transcriptionists by a certified medical transcriptionist and lists generic and brand name
Which complete bipartite graphs Km, are trees? (b) Let T be a full 8-ary tree with 201 vertices. (ii) How many internal vertices does T have? (iii) How many lea