c88ycb8x89 c88ycb8x89
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

Quizzz please help !

Quizzz please help class=

Respuesta :

Kaiya673 Kaiya673
  • 25-03-2021

Answer:

it costs 2 dollars :)

Step-by-step explanation:

Answer Link
cloud314 cloud314
  • 25-03-2021

Answer: 2 dollars

Step-by-step explanation: simplify the ratio 5:10 to 1:2 (1 for each piece of chicken and 2 for each dollar)

Answer Link

Otras preguntas

"Prevention is better than care" Justify this statement​
plz help me to answer
1+12-9+23409-1238 -12313+122321
A cylinder has a height of 7 centimeters and a diameter of 24 centimeters. What is its volume?
Adelle starts a savings account with $250. If the interest rate is 3%, find the total amount in the account after 2 years.
The table below shows the price of rolls at a bakery. A baker’s dozen includes 13 rolls for the price of a dozen rolls. How much money is saved by buying a bake
5 The average low temperature for one winter day is 10°F. The low temperature on that day was actually -2°F. Write a subtraction problem to represent the situat
A college is currently accepting students that are both in-state and out-of-state. They plan to accept two times as many in-state students as out-of-state, and
"flower, heart, circle." what is The 35th shape is
f(x) = {(1,0),(2,1),(3,-1),(4, -2),(-1,-2) Find the inverse of the function