jayceerasco1693 jayceerasco1693
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

Write an equivalent ratio for 5 apples for
$2.25

Respuesta :

kyasou
kyasou kyasou
  • 25-03-2021

Answer:

10 apples for $4.50

Step-by-step explanation:

you can just multiply both by 2

so 10 apples for $4.50

Answer Link

Otras preguntas

How does Ishmael Beah learn about the existence of the Sierra Leone Civil War?
1. To show a negative declarative sentence, use the non-Manuel marker of? A.) nodding your head B.) shaking your head C.) scrunching your shoulders D.) raising
Determine if the statement is always, sometimes or never true. A natural number is a whole number. a. always c. never b. sometimes
In 1964, what issue did the Students for a Democratic Society (SDS) focus on? the civil rights movement education reform labor organizing the antiwar movement
Why do you think species remain in a stage of stasis? a. A stable ecological niche leads to absence of selection pressure, which in turn causes species to remai
The purging of impurities from a compound by crystallization: occurs when the compound is put under great pressure occurs when the compound is vaporized occurs
What conclusion can be derived by comparing the central tendencies of the two data sets? 1: {7, 6, 3, 1, 6, 2, 4, 6, 3, 5} 2: {2, 2, 2, 3, 4, 5, 2, 8, 7, 6} A.T
How did Egyptians face life? Why?
______ is/are usually the best conductor/s.
how did navigators find their way before maps? A. the sun B. the moon and stars C. distinctive landmarks D. all of the above