amyrijacksin amyrijacksin
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

A grocery store chain has $409,384 to buy watermelons. If each watermelon costs $4, how
many watermelons can the grocery store chain buy?

Respuesta :

reveaI reveaI
  • 24-03-2021
Answer:
102,346 :)
Explanation:
Divide $409384 by 4 (409384/4) and you get your answer.
Answer Link

Otras preguntas

Complete these sentences by choosing a word or phrase from the drop-down menu. Skin cancer is often caused by the , which is considered an environmental factor
listen to the song, you will be found from dear Hansen, and write what you interpret as the song's meaning how can you relate to the song?​
Two scientists are debating how to classify a new animal species that they have discovered. They observe that the animal is capable of producing sperm. What sta
"Special costumes and ornaments have made our country the land of cultural diversity". Justify the statement.​
100 points and brainist to fastest anwser, anwser asap question below
How does mixing a substance with water help us identify that substance? no go.ogle pls
hi, pls can someone answer I'll give brainliest
why do mesophytes have develop roots?​
Use the long division method to find the result when 8x3 + 18x2 + 11x + 2 is divided by 2x + 1.
10. A skier accelerates at a rate of 4.6m/s? for 4.5s. What is his initial speed if his final speed is 21m/s?