ninimartinezx777 ninimartinezx777
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

A company has been making wakeboards for many years. The monthly overhead is $46,500 and each wakeboard costs $103 in materials and labor to make. If these items are sold for $244

Respuesta :

theemissboba
theemissboba theemissboba
  • 24-03-2021

Answer:

Hola hablo alemana

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the hottest layer in the Sun's atmosphere?
If a president believes that emergency conditions require a quick decision regarding an agreement with another country, which tool allows him to make a decision
.When writing for a general audience, the writer should keep in mind that a general audience most likely?
Explain how your model for 3/5 minus 1/2 is different from your model for 3/5 minus 3/10
Do you think Americans were justified in blaming Hoover for the hard times?
What is half of 5 five?
How to do long division problem 5 devided by 98
"The dozens," known as a game of insults or war of words, is an example of ___ in which the participants exchange witty insults. A. repartee B. introspect
How to do long division problem 5 devided by 98
Write a corresponding real-world problem to represent 2x - 125 = 400.