tareeebearrr
tareeebearrr tareeebearrr
  • 23-03-2021
  • Mathematics
contestada

Question

If an 8 ounce fruit drink costs $1.50, then how much should a 128
ounce (1 gallon) fruit drink cost? (just write the number, no dollar sign)

Respuesta :

annalisasmithpallott
annalisasmithpallott annalisasmithpallott
  • 23-03-2021

Answer:

24

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 23-03-2021

Answer:

24

Step-by-step explanation: Just multiply 16x1.50

Answer Link

Otras preguntas

Simplify. (2x2 - 5x + 3) - (-x2 + 4x - 5)
what is the value of the expression([tex]\frac{1}{3}){^{3}[/tex]
Between which years was the greatest amount of territory added to the russian domain?
Why is the designation of conspiracy as a crime sometimes criticized as a threat to First Amendment freedom?
If you mix 40.0 ml of a 0.200 m solution of k2cro4 with an aqueous solution of agno3, what mass of solid forms? (hint: most chromates are insoluble.)
What is the answer???
What is the calculator display for 5/12
Help plzzzzz I really need it right now!!!
how do informal and formal learning differ?
Why is there a digital divide in many Central American countries? A. Residents lack access to the internet. B. There is a lack of good infrastructure. C