27monserea 27monserea
  • 23-03-2021
  • Mathematics
contestada

A blizzard at Dairy Queen costs $3.00. Which graph best represents the cost of buying blizzards?

A blizzard at Dairy Queen costs 300 Which graph best represents the cost of buying blizzards class=

Respuesta :

CourtneyJo0410
CourtneyJo0410 CourtneyJo0410
  • 23-03-2021

Answer:

Option 4

Step-by-step explanation:

For every blizzard you buy you pay 3 more dollars. Therefore, if you get 2 blizzards it is $6. 3 blizzards is $9. And so on......

Answer Link
scrappywilbur1111 scrappywilbur1111
  • 23-03-2021
option one. this is because for every one blizzard it is 3 dollars
Answer Link

Otras preguntas

[tex] \sf\sqrt{256} [/tex][tex] \\ \\ \\ [/tex]​
Hi can some one help me !!
Write the algebraic expression: Eight more than t.​
According to the excerpt, how did the New Deal change American perceptions of the economy? How did it change perceptions of the appropriate role for goverment?
Anya rolls an octahedron labelled A A A B C C C C what is the probability the octahedron will land on each letter
How has America changed over time
I will report files and unhelpful answers! For his phone service, Frank pays a monthly fee of $28, and he pays an additional $0.05 per minute of use. The least
Which activity is not something students are required to do in the ACT reading test? A. Determine the main idea of a passage B. Identify cause-and-effect relati
Which title best represents the following list of events? coup d'état claimed dictator powers established an imperial form of government
what are the disadvantages and advantages for electromagnetic spectrum​