archerchristen7
archerchristen7 archerchristen7
  • 23-03-2021
  • Mathematics
contestada

Please hurry I have 2 more weeks of school I need to pass

Please hurry I have 2 more weeks of school I need to pass class=

Respuesta :

babypanda8970 babypanda8970
  • 23-03-2021

Answer:

$28.25

Step-by-step explanation:

$25.75 + $28.75 + $30.25 = $84.75

$84.75 divided by 3 = $28.25

Answer Link
XLig22
XLig22 XLig22
  • 23-03-2021

Answer:

they will each get $28.25

Step-by-step explanation:

Add up all of the tips and divide by how many people there are...in this case there are 3 people

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of the 3 in 34525
The difference between a number and 12 is 20
a soccar team spent $55 dollars on supplies for a car wash then earned $275 whats their total after paying for supplies
What is one way the tragedy of the commons could be avoided?
What is the relationship between the 4s in the number 244
To whom would Of Plymouth Plantation be most useful
The area of a rectangular wall of a barn is 55 square feet. Its length is 66 feet longer than the width. Find the length and width of the wall of the barn.
How many numbers between 77 and 177 are evenly divisible by 8 (no reminder)?
A real number between 13 squared and 14 squared
Use properties find the sum or product of 93+(68+7)