devorobe240 devorobe240
  • 23-03-2021
  • Mathematics
contestada

Brenda bought 2 and one-half dozen donuts for 8.10. What was the cost per donut

Respuesta :

laconniapearsoowlqr8 laconniapearsoowlqr8
  • 23-03-2021

Answer:

I came up with $3.20 each donut cost.

Answer Link

Otras preguntas

Constantinople became this thanks to constantine
what type of poetry was traded along the Silk Road
why is barrow alaska one of the most important places to go to study the effects of climate change?
Fewer women work outside the home today than in the early 1900s. true or false
Complete: El _______________ grado no es tan difícil. (9th) A. noveno B. novena C. novenos D. novenas
Why is only one molecule of N2 needed to produce 2 molecules of NH3? a. Because nitrogen is generated c. Because NH3 does not always contain nitrogen b. Because
The Persian Gulf War began when Saddam Hussein a. launched a nuclear warhead. b. invaded Iraq. c. invaded Kuwait. d. was assassinated. ...b?
how are carbon films and preserved remains different? please helppp first answer get brainlest! ( I think I spelled it wrong lol )
Missions were established in the New World to teach and train Indians. True False
Use pronoun gender correctly, making sure that the pronouns refer to people or things in the sentence. marilyn thompson will sing in ____ own unique way. a. hi