aubreemckenzie376
aubreemckenzie376 aubreemckenzie376
  • 22-03-2021
  • Mathematics
contestada

a can contains 4 cups of pineapple juice the can of juice costs 2.56 what is the unit price in dollars per fluid ounce ​

Respuesta :

ayoung88
ayoung88 ayoung88
  • 22-03-2021

Answer

$0.08

Step - by step Explanation

Answer Link

Otras preguntas

If there is 64 mi/h what is that in ft/sec
1/2 over 2 equals to 3 over X
Evaluate: xy - x (x - y^0) if x = 2 and y = -1/2
why is it important to be able represent functions as tables, graphs, algebraic ally and verbally?
Evaluate (sin 11π/6-tan5π/6)(sin 11π/6+tan5π/6)
what are 2 traits of pseudoscience
0.74 Kcal/min to cal/sec Do step by step to lead to answer
The area of a rectangle is x2 - 2x - 15 and the length of the rectangle is x + 3. Find the width of the rectangle.
The special at a local pizza place says you can choose any 3 toppings from a list of 5. How many possible combinations are there?
solve the perimeter of the plot that is 2(x-1) + 2(3x + 2)