Colerisher Colerisher
  • 26-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6


Grapes(Pounds) Price(Dollars)

2 6

? 1

1 3

Respuesta :

stygianpotatoes stygianpotatoes
  • 26-02-2021

Answer:

? = 1/3

Step-by-step explanation:

1 pound of grapes is worth 3 dollars.

Answer Link

Otras preguntas

what is the frequency of a wave if the wavelength is 100 m and the speed is 200 m/s?​A. 2 HzB. 100vHzC. 0.5 HzD. 200,000 Hz
what is a control, and experimental group? Why is it used
please help! ASAPPP! ❤️❤️❤️❤️❤️
how is the flower seed in the last stanza different from the apple tree and grass speakers in the first two stanzas
Which of the following is not a part of the peer review process or it’s results
What is justice urgent
I NEED HELP NOW!!! Monelle started an arithmetic sequence. The first four terms of her sequence are shown below. 13,9,5,1,... 1.) What is the common difference
why does how to jump start a car battery include this image with the instructions?
please help. I can't understand anything in my biology class​. It just goes right over my head.
Given a cone with a volume of 56.52 in^3 and height 7 in., find the base radius of the cone.Use 3.14 for pi. Round your answer to the tenths place. a. 2.1 in c