nini7523
nini7523
26-02-2021
Mathematics
contestada
I need help with this please
Respuesta :
miagarcia99
miagarcia99
26-02-2021
Answer: I think 2.74 dollars but I could be wrong
Answer Link
fics6e84ad
fics6e84ad
26-02-2021
27.4/16=1.7
1.7•1.6
the apples cost 2.74 dollars
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 49+ )
Otras preguntas
Solve the following base ten riddle: I have 30 ones, 82 thousands, 4 hundred thousands, 60 tens, and 100 hundreds. What number am I?
When Tom found the difference -10 -(-3), he got -13. Complete the statement that explains what Tom might have done wrong.
Would he support or oppose manifest destiny
kate gathered three boxes of the same size made of different materials: glass, clear plastic, and aluminum painted black. she placed them on a window sill in th
Almost every good leader is first a good follower agree or disagree
A stream consisting of 48.9 mole% benzene (B) and 51.1% toluene (T) is fed at a constant rate to a process unit that produces two product streams, one a vapor a
7/3 Lithium. Protons, NEUTRONS & Electrons
What factors contributed to Russia’s isolation from Western Europe prior to the reign of Peter the Great?
1. What is the acceleration in m/s^2 of a car that slows from 50mi/hr to 25 mi/hr in 5 minutes?
what humanistic psychologist developed the heirarchy of needs. what was their name?