cereddic cereddic
  • 26-02-2021
  • Mathematics
contestada

Rebecca bought 1.5 pounds of grapes for $2.18 per pound. How much did the grapes cost?

Respuesta :

zneuhausel zneuhausel
  • 26-02-2021

Answer:

$3.27

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

helppppppppppppppppp meee​
I am struggling with both questions please help.
I am stuck on a problem on my course, can someone help me with this please, thank you! :) Put the following equation of a line into slope-intercept form, simpli
How does the volume of a cylinder with a radius of 3 units and a height of 12 units compare to the volume of a rectangular prism with dimensions 16 units x 16 u
Procedures of pressure area care​
43/57 to a percentage
What is the mass, in grams, of 5.90 mol C8H18?
Pls explain how u got ur answer need asapp
According to "Wrongful Convictions," there was eyewitness error in 83 percent of the wrongful conviction cases in the study. Which detail from Just Mercy helps
Escribe con el sujeto Nuevo