brobinson5184 brobinson5184
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

Peter is going to carpet a room that measured 9 x 13 feet. The carpet costs $18.75 a square foot. How much will peter spend

Relax

Respuesta :

mine0606craft mine0606craft
  • 25-02-2021

Answer:

$2193.75

Step-by-step explanation:

9 times 13

times 18.75

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence uses hyperbole?​
8. How do you bring a specimen into focus quickly? ​
two interesting examples of solid, liquid, and gas that do not follow the usual rules
Which of the following describes the remaining battles that took place after the Battle of Gettysburg? O Fought on Northern land as the South became weaker and
central America map Label each of the countries on the map.
Copper (Cu) reacts with sulfur (S) to form copper sulfide as shown in the equation. A scientist adds 12.7 grams of Cu to 3.2 grams of S to start the reaction. I
The gift shop sold 12 magnets for $24. What is the unit price?
Hoy en día los jóvenes son bombardeados con mensajes de moda y apariencia física. Verdadero Falso
the relationship between the axis of symmetry and directrix​
help please asap!!!!