owlfan owlfan
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas sell for $0.49 for 1 pound. How much will 1.31 pounds cost?

Respuesta :

aliciamaida1214 aliciamaida1214
  • 25-02-2021
ANSWER: 0.64 cents

EXPLANATION: 0.49x1.31 = 0.6419 = 0.64
Answer Link
AlterrLKN
AlterrLKN AlterrLKN
  • 25-02-2021

Answer:

0.64

Step-by-step explanation:

Bananas:0.49:1

?:1.31

1x1.31 is 1.31 so

0.49x1.31=0.64

Answer Link

Otras preguntas

What is the difference between 129 and 451 ?
soup is to lunch as .........is to breakfast typed is to e-mail as .......is to letter shout is to yell as brag to .......... near is to close as distant to ...
what is 1.950 as a mixed number
unit rate for 14 lb for $2.99
What is 80 divided by 5 equal
what is 658.129 in expanded form
When h has the value 4 calculate 4h+9
Which of the following elements is a member of the halogen family and is located in period 3? *
why is chronological thinking important?
what group made up the majority of the roman population and became citizen-soldiers during the time of war? A. Patricians B. Plebeians C. Senators D. Consults